Opcje przeglądania

Szkła hartowane na tablety Samsung

Aby uniknąć niechcianych zarysowań powierzchni ekranów dotykowych, stosuje się różne zabezpieczenia. Szkła hartowane na tablet Samsung są bardzo dobrą alternatywą dla powszechnie stosowanych etui lub folii ochronnych. Dużo bardziej trwałe i wytrzymałe, a przy okazji niemalże nic nie ważą. Dzięki większej grubości oraz sztywności ich ręczne montowanie jest bardzo proste i wygodne, a jednocześnie starcza na dłużej. Szkła ochronne zdobyły już wielu zwolenników w Polsce oraz innych krajach. Są zalecaną, często wręcz podstawową ochroną, która zabezpiecza oryginalny ekran przed zbyt wczesnym zniszczeniem. Przy atrakcyjnej cenie można w ten sposób znacznie wydłużyć żywotność swojego sprzętu i uniknąć uszkodzeń mechanicznych.

Na co zwracać uwagę przy wyborze szkła ochronnego?

Jest kilka podstawowych czynników, które pomogą na odpowiednie dopasowanie szkła ochronnego do tabletu Samsung. Kupując taki produkt online, z pewnością będziemy mieli dużo większy wybór i możliwość porównania bardziej atrakcyjnych cen. Pierwsze, na co musimy zwrócić uwagę, to kompatybilność wymiarów szkła hartowanego i naszego tabletu. Jest to właściwie kluczowy parametr, który określi, czy całość będzie odpowiednio do siebie przylegała. Z tego względu warto dokładnie sprawdzić, czy modele są ze sobą zgodne. Następnie warto zapoznać się z określonym poziomem twardości. Standardowo poleca się szybki 8H lub 9H, gdyż są odporne na zarysowania nawet ostrymi przedmiotami. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że tabletowi włożonemu do torebki z ostrymi kluczami, nic się nie stanie i nie ulegnie on zniszczeniu. Warto jest także sprawdzić, czy producent dodaje do zestawu specjalną ściereczkę ze środkiem czyszczącym - będą przydatne przy mocowaniu szybki do ekranu tabletu.

Jak poprawnie założyć szkło hartowane na tablet Samsung?

Zakładanie szkła ochronnego na Apple lub Samsung jest dużo prostsze, niż się powszechnie wydaje. W porównaniu z alternatywną folią zabezpieczającą nie ma się o co martwić. Należy zacząć od dokładnego oczyszczenia powierzchni ekranu dotykowego. Producent często dołącza swój zestaw akcesoriów przeznaczonych do tego celu. Można też użyć własnej ściereczki do polerowania szkła, okularów lub bezpośrednio dedykowanej do ekranów. Należy to zrobić bardzo dokładnie, aby pozbyć się tłustych powierzchni, przez które szkło mogłoby się później ruszać i nie trzymać. Następnie po odklejeniu specjalnej folii zabezpieczającej trzeba dokładnie przyłożyć szkiełko do ekranu tabletu, aby równo przywierało do wszystkich krawędzi. Szkło hartowane do Apple lub Samsunga kolejno dociskamy, uważając, żeby w środku nie pozostały pęcherzyki powietrza. Jeżeli wszystko jest już odpowiednio wykonane, delikatnie dociskamy, aby powierzchnia szybki lepiej przykleiła się do ekranu. Jeżeli jednak robimy to po raz pierwszy i nie mamy pewności, można zlecić to każdemu specjaliście z serwisu naprawczego sprzętu elektrycznego.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl