Jaki tablet do szkoły wybrać? Ranking tabletów dla ucznia

Jaki tablet do szkoły wybrać? Ranking tabletów dla ucznia

Początek roku szkolnego to czas intensywnych zakupów potrzebnego sprzętu i akcesoriów dla uczniów, którzy wracają do szkoły. Od kilku lat bardzo ważnym aspektem stał się również sprzęt elektroniczny, w tym tablet do nauki zdalnej, który pozwala bezproblemowo nabywać wiedzę w trakcie zajęć online, stając się podstawowym narzędziem pracy. Jaki tablet do zdalnego nauczania jest najlepszy? Jakie powinien posiadać cechy taki sprzęt?

Czym powinien charakteryzować się dobry tablet do nauki zdalnej?

Nowoczesny sprzęt jest wyposażony w wiele ciekawych funkcji, jednak na co innego powinniśmy zwracać uwagę, gdy chcemy go wykorzystywać przede wszystkim do gier, oglądania filmów czy seriali, a co innego, gdy chcemy go stosować do nauki. Bardzo ważnym elementem jest z pewnością długi czas pracy na baterii. Nie zawsze jest możliwość podłączenia sprzętu do ładowania, a terminy lekcji nie są dopasowane do preferencji każdego dziecka, dlatego ważna jest niezawodność urządzenia, również pod względem jego wytrzymałości. Spora pamięć przydaje się nie tylko w przypadku korzystania z gier, ale także do łączenia się za pomocą tabletu do nauki zdalnej z systemami edukacyjnymi. Pozwala to uniknąć problemów w trakcie odbywania zajęć. Związana jest z tym także kompatybilność z siecią Wi-Fi, co zapewni bezproblemowe zajęcia i przekazywanie informacji przez nauczyciela.

Warto również pamiętać o ekranie o dużej przekątnej i dobrej rozdzielczości, najlepiej w jakości AMULED. W przypadku rozmiaru, minimalną wartością powinna być przekątna 7 cali, choć najlepiej, aby miała ona co najmniej 10 cali. W ten sposób można odtworzyć w dobrej jakości wszystkie materiały, które zostaną udostępnione przez nauczycieli. Duży ekran pozwala też w mniejszym stopniu wytężać wzrok, by dostrzec potrzebne szczegóły, a warto o niego dbać już od najmłodszych lat.

Zalety tabletu do nauki zdalnej

W przypadku konieczności odbywania zajęć poza szkołą, możliwe jest wykorzystanie do tego różnych sprzętów. Tablet daje tę przewagę, że jest bardzo mobilnym urządzeniem i można z niego korzystać właściwie bez ograniczeń przestrzennych. W ten sposób łatwiej może odbywać w tym samym czasie lekcje większa liczba dzieci w domu. Można go również bezproblemowo zabrać w podróż i korzystać z niego w innym miejscu, a nie ucierpi na tym nauka. Wartym dodania argumentem jest również oszczędność energii – w porównaniu do komputera jest to różnica zauważalna, a w czasach rosnących gwałtownie rachunków jest to ważna kwestia dla rodzica. Zresztą sam koszt zakupu urządzenia jest również w tym przypadku stosunkowo niski, co ma znaczenie przy potrzebie posiadania takiego sprzętu przez większą liczbę dzieci w gospodarstwie domowym.

Samsung Galaxy Tab A8 10.5

Firmą, która posiada już swoją wyrobioną markę i dostarcza bardzo funkcjonalne urządzenia edukacyjne, jest Samsung. Modelem, który spełnia przedstawione wyżej wymagania jest Galaxy Tab A8 10.5. Ostatnia część tej nazwy oznacza przekątną jego ekranu, która pozwala na wygodne użytkowanie. Dobra jakość obrazu to również efekt zastosowania matrycy PLS, która gwarantuje jasność i szeroki kąt widzenia. Poza tym szybkie działanie powinno w tym przypadku zapewnić posiadanie pamięci RAM 4GB. Wpływ na długie i bezproblemowe użytkowanie ma z kolei zastosowanie baterii o pojemności 7040 mAh.

Huawei MatePad T 10s

Opcją korzystną cenowo jest zakup sprzętu firmy Huawei, który został wyposażony w całkiem spory ekran o przekątnej 10.1 cala. Nowoczesny system operacyjny Android 11, a także pamięć RAM 4GB zapewni szybkie i wydajne działanie tego urządzenia. Dodatkowo warto również wspomnieć o wykorzystaniu przy jego tworzeniu pamięci wbudowanej 128 GB. To wszystko składa się w całość solidnego tabletu do nauki zdalnej, który będzie zapewniał dziecku komfort podczas pozyskiwania wiedzy w dobrych warunkach. Dodatkowo kompozytowe materiały pozwoliły stworzyć wytrzymałą obudowę, która jest odporna na uderzenia, na które może być narażony sprzęt w rękach dziecka. Oczywiście dodatkowo warto wyposażyć się w etui do tabletów Huawei.

Lenovo Tab M10 HD

Dokładnie taką samą przekątną ekranu, czyli 10.1 cala, jak opisywany wyżej sprzęt ma tablet do zdalnego nauczania firmy Lenovo. Pamięć RAM to w tym przypadku to również klasyczne 4GB, zaś pamięć wbudowana w to urządzenie wynosi 64 GB. Istotnym elementem jego wyposażenia jest akumulator o pojemności 5000 mAh, co pozwala nawet na 10 godzin spokojnego użytkowania bez ładowania. Dodatkowo można za jego pomocą robić również dobre zdjęcia, a umożliwiają to zamontowane w nim 2 aparaty, o parametrach 5 Mpix, a także 8 Mpix.

Podsumowanie

Przedstawiliśmy najciekawsze według nas modele spośród czołowych producentów tabletów do nauki zdalnej, czyli Samsunga, Huawei i Lenovo, ale każda z tych firm przygotowała również inne urządzenia, które mogą spełniać Twoje oczekiwania. Warto również pomyśleć o innych elementach, które ułatwią korzystanie z nich, a takimi będą dodatki to tabletów. Z dobrym sprzętem lekcje online Twojego dziecka będą przyjemne i efektywne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl