Jaki tablet do 500 zł

Jaki tablet do 500 zł

Na rynku mamy obecnie bardzo duży wybór sprzętu elektronicznego, w tym także coraz powszechniejszych tabletów. Na ich popularność wpływ ma przede wszystkim mobilność – możliwość swobodnego korzystania w dowolnym pomieszczeniu, a także podczas podróży. Poza tym ważna jest również wygoda użytkowania – są one bardzo poręczne i lekkie. Jednocześnie dają spore możliwości. Można na nich wygodnie oglądać filmy i seriale, grać oraz użytkować przy pomocy innych, ciekawych aplikacji. Bardzo istotnym czynnikiem jest także kwestia finansowa. Samo wykorzystywanie tabletu i jego ładowanie pochłania mniej energii niż komputer w wersji stacjonarnej czy laptop. Poza tym sam zakup jest również korzystniejszy cenowo, a można znaleźć dobre urządzenia kosztujące maksymalnie 500 złotych, o których w tym tekście napiszemy. Jaki więc tablet do 500 zł wybrać?

Jakie parametry można wybrać w tablecie do 500 zł?

Decydując się na zakup tabletu do 500 złotych, musimy mieć świadomość, że nie kupimy najlepszych urządzeń na rynku, jednak również w takiej cenie można znaleźć bardzo przyzwoity sprzęt, szczególnie jeśli nie mamy wygórowanych oczekiwań. Przede wszystkim w tej cenie można zyskać urządzenie, które będzie miało ekran o przekątnej przeważnie w granicach 7-8 cali, które powinny być wystarczające, jeśli nie zależy nam na bardzo dużym wyświetlaczu do oglądania filmów czy seriali.

Jednym z elementów, które decydują o płynnej pracy urządzenia, jest wartość pamięci RAM. W przypadku tabletu do 500 zł można liczyć na parametry w zakresie do 1 - maksymalnie 2 GB, co powinno zapewnić bezproblemowe korzystanie z tego sprzętu. Na płynność funkcjonowania wpływa również inny parametr, a mianowicie rodzaj procesora. W przypadku omawianej ceny można przyjąć, że taki koszt pozwoli na zakup urządzenia najczęściej o parametrach 1.0 – 1.2 GHz, co pozwala spokojnie korzystać z podstawowych funkcji, takich jak oglądanie filmów czy robienie zdjęć.

Huawei MediaPad T3 10

Przechodząc płynnie do sprzętu, który można kupić za zakładaną cenę, warto zastanowić się nad pozyskaniem produktu chińskiej firmy Huawei. Tym, co go wyróżnia, z pewnością jest spory ekran, jak na tablet do 500 zł. Przekątna tego wyświetlacza to 9.6 cala, co pozwala w komfortowych warunkach oglądać przykładowo filmy i seriale. Innym atutem tego sprzętu jest wydajna bateria, pozwalająca na spokojne korzystanie przez kilka godzin. Takie możliwości daje akumulator o pojemności 4800 mAh. Dłuższe użytkowanie zapewnić mogą również chociażby folie ochronne do tabletów Huawei.

Lenovo Tab M7

W tym przypadku mamy do czynienia z urządzeniem posiadającym mniejszy ekran o przekątnej 7 cali. Przechowywanie plików, zawierających zdjęcia lub filmy, umożliwi dysk SSD o pojemności 32 GB, który w dodatku pozwoli na płynne funkcjonowanie tego tabletu do 500 zł. Poza tym można z jego pomocą robić również całkiem przyzwoite zdjęcia, co umożliwia wyposażenie w aparat fotograficzny o parametrach 2 Mpix. Na szybkość działania wpływa zastosowanie 4-rdzeniowego procesora o parametrach aż 2.0 GHz, a ponadto 2 GB pamięci RAM. Jeśli zamierzasz intensywnie korzystać ze swojego urządzenia, przydatne będą z pewnością klawiatury do tabletów.

Samsung Galaxy Tab A7

Kupując tablet do 500 zł, warto zdecydować się na urządzenie renomowanej marki, które daje większe szanse na solidność i niezawodność. Przykładem takiego sprzętu może być Samsung Galaxy Tab A7. Został on wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 7 cali, czyli podobnej wielkości, jak opisywany wcześniej model Lenovo. Z kolei jego rozdzielczość wynosi 1280 na 800 Mpix. Ten tablet został również wyposażony w 4-rdzeniowy procesor o parametrach 1,5 GHz. Warto również wspomnieć o pamięci RAM, która w przypadku tego modelu Samsunga to 1,5 GB, zaś pamięć wbudowana w to urządzenie to 8 GB. Za te pieniądze są to parametry, które powinny pozwolić na bezproblemowe, płynne użytkowanie, jeśli nie mamy dużych potrzeb, jeśli chodzi o gry czy wymagające bardzo wydajnego sprzętu aplikacje. Trzeba do tego dodać również baterię o pojemności 4000 mAh, a także dwa aparaty – przedni o rozdzielczości 2 Mpix, a także tylny 5 Mpix.

Kruger&Matz Eagle 702

Nieco mniej popularną marką, ale wartą również rozważania w kontekście kupna tabletu do 500 złotych, jest model Eagle 702 firmy Kruger&Matz. Podobnie jak w przypadku poprzednio opisywanych urządzeń, również ten sprzęt posiada ekran o przekątnej 7 cali. Jego kompaktowe rozmiary oraz niewielka waga sprawiają, że można go bez problemów zabrać w podróż. Dodatkowo wyświetlacz ten ma rozdzielczość 1280 × 720 pikseli. Na tym sprzęcie funkcjonuje także system operacyjny Android 10, a na płynne działanie wpływ ma również 4-rdzeniowy procesor o parametrach taktowania 1.4 GHz. To, co jeszcze można dodać do tego opisu, to sporo miejsca do przechowywania danych, co zapewnia 2 GB pamięci RAM, a także 16 GB pamięci podręcznej.

Seria E-Star Hero

Ciekawą opcją w przystępnej cenie z przeznaczeniem dla dziecka jest seria tabletów do 500 zł marki E-Star Hero. Są one wykonane z motywami dostosowanymi do najmłodszych użytkowników, czyli chociażby Tom&Jerry, Harry Potter czy Looney Tunes. Poza tym posiadają one również wyświetlacz o przekątnej 7 cali, zaś rozdzielczość ekranu to w tym przypadku 1024 × 600 Mpix. W zależności od wybranej opcji są one wyposażone w system operacyjny Android 9 lub 10. Dla ułatwienia korzystania z nich warto zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria, takie jak rysiki do tabletów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl