Jak zmienić język w tablecie z androidem?

Jak zmienić język w tablecie z androidem?

Producenci tabletów i innych urządzeń elektronicznych proponują swoje produkty wielu narodowościom. To wszystko sprawia, że w każdym urządzeniu dostępne są oprogramowania w wielu językach. Dzięki temu każda osoba, bez względu na narodowość będzie w stanie posługiwać się zakupionym tabletem. Problem może pojawić się jednak w momencie, kiedy konieczna będzie zmiana języka w Androidzie. W końcu istnieje możliwość otrzymania urządzenia z językiem angielskim, mandaryńskim i wieloma innymi. W takiej sytuacji wystarczy zmiana języka na inny. Z naszego artykułu dowiesz się:

 

  • jak zmienić język w tablecie;
  • jak ustawić język polski w Androidzie;
  • jak rozwiązać problemy ze zmianą języka.

Zmiana języka Android - jak wygląda?

Choć zmiana języka w Android może nie być zbyt skomplikowana, czasami konieczne może być skorzystanie z instrukcji. Związane jest to z różnorodnymi tabletami, jakie mamy na rynku. Każdy z producentów może wprowadzać własne rozwiązania, dlatego warto pamiętać, że zmiana języka w Androidzie może się nieznacznie różnić w tabletach różnych marek. Aby dokonać zmiany języka warto wejść w Ustawienia danego urządzenia, a tam kliknąć ikonę Język. Kiedy się otworzy, zobaczymy długą listę dostępnych języków. Uporządkowane są one alfabetycznie, dlatego w prosty sposób można znaleźć preferowany język. Po kliknięciu w ikonkę z naszym językiem w tablecie wszystko zacznie być wyświetlane w preferowanym języku. Warto wiedzieć, że ogromną trudnością może być dokonanie zmian w sytuacji, kiedy na tablecie wszystko wyświetla się w całkowicie nieznanym języku i trudno jest znaleźć odpowiednie ikonki.

Jak ustawić polski język na Androidzie?

Zmiana języka w tablecie odbywa się w kilku krokach. Można to zrobić w ciągu jednej chwili, jednak problem pojawia się w sytuacji, kiedy tablet ma ustawiony język, którego całkowicie nie rozumiemy. Warto jest znać, choć podstawy angielskiego, gdyż tablety najczęściej ustawione są właśnie w tym języku. Settings po angielsku to Ustawienia, natomiast Language to język. W sytuacji, kiedy wyświetlany język to nie angielski, na ekranie tabletu należy poszukać ikony koła zębatego. Są to właśnie Ustawienia. Następnie konieczne jest znalezienie Języka, najczęściej posiada ikonę planety dzielonej południkami i równoleżnikami - znak Globe. Kiedy wyświetli się lista języków, wystarczy wybrać preferowany język polski w Androidzie. Wszystkie języki wyświetlają się w kolejności alfabetycznej. Kiedy język zostanie wybrany, nastąpi powrót do ekranu wprowadzania.

Problemy ze zmianą języka w Androidzie

Zmiana języka w Androidzie, z pozoru prosta, może sprawić trudność wielu osobom. Najgorsza jest sytuacja, w której komunikaty wyświetlane są w całkowicie nieznanym języku i trudno jest odnaleźć ikonę Ustawień i Języka. W takiej sytuacji można skorzystać z ogólnodostępnego w Internecie tłumacza bądź pomocy innej osoby, która zna dany język. Jeśli musimy, możemy skorzystać z pomocy serwisów tabletów. Warto jednak na początek spróbować samodzielnie rozwiązać problem. Pamiętajmy również, że do każdego tableta dołączona jest instrukcja obsługi. Jeśli jednak nie mamy jej w pudełku od urządzenia, warto jest poszukać jej w Internecie. Najczęściej są one dostępne w pliku PDF po wpisaniu marki i modelu tabletu. Zaraz po zmianie języka, można bez problemu korzystać z urządzenia. Warto jednak zadbać o jego odpowiednie zabezpieczenie wybierając etui, folie ochronne czy szkła hartowane, dzięki którym tablet będzie odpowiednio chroniony przed uszkodzeniami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl