Jak uruchomić tablet lenovo?

Jak uruchomić tablet lenovo?

Tablety, z pozoru skomplikowane urządzenia, w praktyce ich uruchomienie jest niezwykle proste i szybkie. Wystarczy znajomość podstawowych zasad. Dodatkowo należy pamiętać, że można napotkać problemy z włączeniem tabletu, które trzeba umieć rozwiązać, aby móc normalnie korzystać z urządzenia. Nieumiejętność włączenia tabletu może zdarzyć się szczególnie w sytuacji nabycia nowego urządzenia. Z jego obsługą najczęściej trzeba się po prostu “oswoić” poznając funkcję konkretnych przycisków. Z naszego artykułu dowiesz się:

 

  • jak uruchomić tablet Lenovo;
  • co zrobić, gdy tablet Lenovo nie chce się włączyć;
  • jak skonfigurować tablet Lenovo.

Jak uruchomić tablet Lenovo?

Włączanie tabletu Lenovo jest banalnie proste, jednak sposób najczęściej zależy od danego modelu tableta. Przed jego użyciem, warto jest przeczytać instrukcję obsługi, która zawsze dołączana jest do opakowania danego urządzenia. Dzięki temu możliwe będzie uzyskanie wielu informacji. Warto wiedzieć, że po zakupie, każdy klient otrzymuje urządzenie, które jest częściowo naładowane, dlatego można spokojnie przejść do jego uruchamiania. Dobrze pamiętać, że nie ma konieczności formatowania baterii. Aby włączyć tablet Lenovo wystarczy przez kilka sekund (3-5) przytrzymać przycisk włączenia, który znajduje się na panelu bocznym po prawej stronie. Kiedy pojawi się komunikat o zabezpieczeniu hasłem, należy je wpisać. Oczywiście należy pamiętać, że takie hasło powinno być chronione przed dostępem osób niepowołanych. W końcu na urządzeniach tych przechowujemy różne dane. Warto pamiętać, że włączanie tabletu może potrwać nawet minutę. Najczęściej uruchamianie następuje w kilkanaście sekund do jednej minuty. Kiedy na ekranie zobaczymy logo producenta, oznacza to, że tablet właśnie się włącza, jednak potrzebuje kilku chwil, aby działać w 100% sprawnie.

Tablet Lenovo nie chce się włączyć - co zrobić w takiej sytuacji?

Jeżeli nasz tablet Lenovo nie włącza się, na początek warto jest spróbować ponownie uruchomić urządzenie. Przycisk włączania i wyłączania, należy przytrzymać około 10 sekund. Jeśli jednak to nie pomoże, można dokonać resetu tabletu. Służy do tego specjalny przycisk resetowania. Jest to niewielkich rozmiarów otwór, który można wcisnąć jedynie szpilką, która najczęściej dołączana jest do opakowania tabletu (kluczyk do karty SIM). Otwór ten zwykle znajduje się na boku tabletu (malutka kropka) i w wielu modelach podpisany jest napisem “reset”. Kiedy wciśniemy przycisk resetowania, na ekranie powinno pojawić się logo Lenovo. Po tym tablet powinien się włączyć. W sytuacji, kiedy ponowne uruchomienie czy reset zawiodą, można pomyśleć o wykonaniu tzw. twardego resetu. Niestety wiąże się to z utratą wszystkich dokumentów, plików, zdjęć, filmów i wielu innych, które znajdują się w pamięci telefonu. Pamiętajmy, że twardy reset w każdym urządzeniu wykonuje się inaczej, dlatego konieczne jest uważne przeczytanie załączonej instrukcji użytkowania tabletu Lenovo. Warto pamiętać, że reset można wykonać również w sytuacji, kiedy tablet Lenovo zawiesza się na logo. Na początek zwykły reset, jeśli jednak nie pomoże, warto pomyśleć o twardym resecie, który prowadzi do utraty danych znajdujących się na urządzeniu.

Jak skonfigurować tablet Lenovo?

Pierwsze uruchomienie tableta Lenovo wymaga jego skonfigurowania. Po naciśnięciu przycisku włączania i wyłączania tabletu powinien pojawić się pulpit kreatora ustawień. To właśnie w nim konieczny będzie wybór języka, łączenia się z siecią Wi-Fi oraz logowanie do konta Google. Wybór języka nie powinien stanowić problemu dla żadnej osoby. Wystarczy pośród języków odnaleźć ten wybrany, kliknąć w niego i przejść do dalszych ustawień. Warto wiedzieć, że lista dostępnych języków jest zawsze ustawiona alfabetycznie, co znacznie ułatwia poszukiwania. Kolejny etap to łączenie się z siecią. Warto wiedzieć, że korzystanie z tabletu wiąże się z koniecznością posiadania dostępu do Internetu. Najlepiej już na starcie dokonać połączenia. Na liście zobaczymy dostępne sieci, wśród których należy znaleźć swoje wi-fi i wpisać hasło. Kiedy połączy się z daną siecią, tablet pozwoli przejść do kolejnego etapu, którym jest ustawienie konta Google. Jeśli jesteśmy jego posiadaczami, wystarczy podać e-mail i hasło, jeśli jednak nie, warto utworzyć nowe konto, które pozwoli na korzystanie z wielu funkcjonalności urządzenia.

Tablet Lenovo - tryb uśpienia i bateria

Może zdarzyć się sytuacja, w której tablet Lenovo nie włącza się ze względu na rozładowaną baterię. W takiej sytuacji konieczne jest podłączenie urządzenia do ładowania. Z pozoru błaha sprawa, może okazać się naprawdę ważna. Podłączenie tabletu do ładowania może szybko rozwiązać problem z jego włączeniem się, dlatego zawsze, jeśli mamy kłopot z uruchomieniem, powinniśmy o tym pomyśleć. Warto pamiętać, że tablet Lenovo może znajdować się także w trybie uśpienia, kiedy przestajemy go używać przez kilkanaście sekund bądź klikniemy przycisk wyłączania/włączania. W takiej sytuacji wystarczy ponownie wcisnąć przycisk, ale bez przytrzymywania. Dzięki temu tablet zostanie włączony.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl