Jak podłączyć tablet do komputera?

Jak podłączyć tablet do komputera?

Tablet do wielofunkcyjne urządzenie mobilne. Możesz na nim grać, oglądać ulubione programy i seriale, wysyłać pocztę elektroniczną i korzystać z programów i aplikacji potrzebnych w pracy. Jego wielofunkcyjność sprawdza się również w przypadku łączności z innymi urządzeniami. Możesz wykorzystać swój tablet jako monitor. Jak to działa i w jakich przypadkach przyda się taka dodatkowa funkcja? Sprawdź, jak podłączyć tablet do komputera i jak pozyskać kolejne źródło obrazu dla swojego sprzętu.

Wykorzystaj tablet, jako dodatkowy monitor — kiedy warto skorzystać z takiej opcji?

Niektóre stanowiska pracy wiążą się z ciągłą pracą przy komputerze. Mało tego, jeden ekran może w poszczególnych przypadkach nie wystarczyć. Wszystkie działania operacyjne, praca przy tworzeniu oprogramowania, aplikacji, kontrola budynków, pomieszczeń, praca graficzna — w tych czynnościach często konieczne jest dokładne sprawdzanie powstającego obrazu i wyświetlanych ujęć. W takim przypadku specjaliści pracują często nie na jednym, a nawet na dwóch lub trzech minitorach. Dostęp do wielu informacji w jednym czasie bywa konieczny, dlatego liczba ekranów może ulegać zwiększaniu. Wybierając tablet, jako drugi monitor, możesz w znaczny sposób ułatwić swoją pracę. W takim wypadku rozwiązanie może być jeszcze jedno. Jeden monitor może służyć Ci do pracy, a na drugim możesz oglądać filmy, wyświetlać zdjęcia czy teledyski do słuchanej muzyki. Łączysz przyjemne z pożytecznym. Posiadając w swoim wyposażeniu tablet, nie musisz inwestować w dodatkowy monitor do swojego komputera stacjonarnego czy laptopa. Oszczędzasz koszty, a urządzenie świetnie sprawdza się w swojej roli.

Podłączenie tabletu do komputera — zadanie nie tylko dla specjalistów

Jeśli w planach masz pracę na dwóch ekranach, wcale nie musisz zatrudniać specjalisty do tego, aby skonfigurował ze sobą dwa urządzenia. Zadanie to nie wymaga również od Ciebie specjalnych technicznych umiejętności czy skomplikowanej wiedzy. Sposoby na to, jak z tabletu zrobić monitor są dwa. Jeden z nich to sposób bezprzewodowy, drugi, wymaga wykorzystania kabla. Jeśli planujesz wykorzystać ekran tabletu jako monitor i połączyć je ze sobą dwa urządzenia bez korzystania z dodatkowych kabli, konieczne jest zainstalowanie aplikacji, zarówno na tablecie, jak i na komputerze, z którym planujesz go połączyć. W przypadku łączenia ze sobą sprzętów za pomocą okablowania będziesz potrzebować USB w wersji 3.0 lub wyższej. W innym przypadku przesyłanie obrazu nie będzie możliwe. Lepszy efekt wyświetlanego obrazu można zaobserwować na nowych urządzeniach, ulepszonych technologiczne. Pewne problemy mogą pojawiać się w przypadku wykorzystania starszych sprzętów, jednak kluczowe jest zagwarantowanie jakościowych części tak jak w przypadku okablowania.

Komunikacja między urządzeniami, jako kluczowy element połączenia ze sobą tableta z komputerem

Łączenie tabletów z komputerami stacjonarnymi i laptopami to zadanie wyjątkowo łatwe, jednak wszystko zależy od sposobu skomunikowania ze sobą poszczególnych urządzeń. Za komunikację odpowiadają w większości przypadków aplikacje, które łączą przesył z odbiorem. Które z nich będą najlepsze? Wszystko zależy od kompatybilności, ponieważ wybrane aplikacje często muszą być dostępne na różnych urządzeniach, które mogą różnić się między sobą systemem operacyjnym. W takim wypadku jedną z częściej wybieranych bezie aplikacja Duet Display. To oprogramowanie, które gwarantuje nie tylko dobrą komunikację, ale również prawidłowy przesył, a tym samym odbiór obrazu na urządzeniu docelowym. Wykorzystując tablet jako drugi monitor, pamiętaj o sprawdzeniu dostępnych w sklepie aplikacji, a także o ich regularnym aktualizowaniu. Równie popularnymi aplikacjami są Sidecar i spacedesk. W tym przypadku kompatybilność jest ograniczona. Pierwsze z nich można połączyć w przypadku systemów iOS i Mac, a w drugim Android i Windows.

Korzystaj z tableta w dowolny sposób

Zakup tableta możesz wykorzystać na swój sposób. Świetnie posłuży on w pracy, w trakcie wykonywania codziennych obowiązków. Sprawdzi się również w przypadku spędzania wolnego czasu na oglądaniu seriali, filmów, słuchaniu muzyki. Z tableta możesz stworzyć również swój drugi monitor, często niezbędny w pracy, a na pewno bardzo pomocny. Kupując tableta, nie musisz inwestować w kolejne monitory. Wykorzystując tablet w celu instalacji nowego ekranu, pamiętaj o wyposażeniu w dodatkowe okablowanie czy instalację potrzebnego oprogramowania. Jeśli planujesz regularnie wykorzystać tablet jako drugi monitor, pamiętaj o tym, aby postawić na zakup sprawdzonego sprzętu oraz urządzenia, które będzie zgodne z nowymi rozwiązaniami technologicznymi. Skorzystaj z oferty pewnych producentów i dystrybutorów. Wybierz odpowiednie oprogramowanie i wykorzystaj możliwości, jakie daje wyświetlanie obrazów na wielu ekranach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl